ALGAMAX Chlorella Yosun Besin Takviyesi

Chlorella, %50-60 oranında protein, A, B1, B2, B3, B5, B6, İnositol, Biotin, Folik asit, PABA, B12, C ve E vitaminlerini içerir. Magnezyum, Kalsiyum, Potasyum, Fosfor, İyot, Çinko, Demir, Selenyum, Krom ve Bakır mineralleri, amino asitleri ve nükleik asitleri (RNA & DNA) içeren süper bir besindir. Bu içeriğini katkısız ve doğal olarak barındırır ve tek başına bile tam bir besindir.

More details

More Information

Price
99,00 TL
Brand
Stok Kodu
A0103
Rating
Kargo
Ücretsiz Kargo

Aynı gün kargo Kolay İade
Chlorella (Klorella – Yeşil Yosun) Nedir?
Chlorella yeşil alglerden küre veya elips şeklinde mikroskobik bir alg (yosun) türüdür. Kuzeni Spirulina gibi Chlorella da 2,5 milyar yıldır genetik yapısı değişmeyen ender canlılardan biridir. 1890 yılında Hollandalı bilim adamları tarafından keşfedildi. Günümüzde Almanya, Amerika, Kanada, Japonya gibi ülkelerde besin desteği olarak kullanılmaktadır.

Chlorella (Klorella Yosunu), 20’den fazla vitamin, mineralin yanı sıra bol miktarda doğal beta-karoten, alfa-karoten ve lutein içermektedir. Chlorella, %50-60 oranında protein, A, B1, B2, B3, B5, B6, İnositol, Biotin, Folik asit, PABA, B12, C ve E vitaminlerini içerir. Magnezyum, Kalsiyum, Potasyum, Fosfor, İyot, Çinko, Demir, Selenyum, Krom ve Bakır mineralleri, amino asitleri ve nükleik asitleri (RNA & DNA) içeren süper besindir. Chlorella bu içeriğini saf, katkısız ve doğal olarak mükemmel bir denge içerisinde barındırır ve tek başına bile tam bir besindir. Bütün bitkilerden daha yüksek oranda (%3) klorofil içerir.
Tek hücreli olan Chlorella’nın içeriğindeki zengin protein, amino asitler, nükleik asitler (RNA ve DNA), vitamin, mineral, temel yağ asitleri, enzimler ve karotenoidler onu eşsiz bir besin takviyesi yapmaktadır. İçerdiği B12 vitamini ile hayvansal ürünler tüketmeyen vejetaryen için de önemli bir besin desteğidir.

Özellikle karbonhidrat ve et ağırlıklı asidik beslenme tipini tercih eden batı kültüründe vücudun doğal alkali dengesini sağlamak için kullanılan bir besin desteğidir.

Chlorella‘nın zengin yeşil rengi yüksek klorofil konsantrasyonundan ileri gelir . Hepimize sağlıklı olmamız için koyu yeşil yapraklı sebzeler yemesi söylenir. Ancak beslenme uzmanlarının önerdiği günde 5-7 porsiyon sebze yemek günlük koşuşturmalarımız nedeniyle çoğumuz için zor olabiliyor. Chlorella yeşil yapraklı sebzelerin sağladığı faydaları çok daha konsantre bir şekilde sağlayabilen bir besindir. Bu nedenle doğal Chlorella besin takviyelerini tüketerek tüm bu faydalarını kolay kullanımlı kapsül formunda alabilirsiniz.

Chlorella tüketerek tüm bu içeriğini tablet veya toz yerine kolay kullanımlı bitkisel kapsül formunda almış olursunuz.

Selüloz hücre duvarı soyulmuş ve hücre zarı bulunan Chlorella tüketildiğinde tüm protein, vitamin, mineral vb. içeriği de kullanabilir formda alınmış olunur. Bizim ürünümüzde bu işlem uygulanmaktadır. Hücre zarı ağır metalleri, pestisitleri (zirai ilaç) ve diğer toksinleri çevreleyip bunları insan vücudundan dışarı atmaya yardımcı olduğu kabul görmektedir. Hücre duvarı ve hücre zarı tamamen parçalanmış Chlorella ise hücre içerisindeki besinlerin büyük oranda kaybolmasına neden olacağından uygun görülmemektedir.

ALGAMAX Chlorella zengin vitamin, mineral ve protein içeriği ve düşük kalorisi ile diyet programları için ideal bir besin takviyesidir. Zayıflama esnasında eksik alınan vitamin, mineral ve proteinin vucütta yerine konulması anlamında da önemli bir besin takviyesidir. Chlorella %100 doğal bir besindir.
Üretimde üst seviyede Kalite Güvence Sistemi uygulanmaktadır (ISO 9001 ISO 22000).

Clorella (Klorella – Yeşil Yosun) Besin İçeriği:

Vitaminler
Vitamin A
Alfa Karoten
Beta Karoten
B1 Thiamine
B2 Riboflavin
B3 Niacin
B5 Pantothenic Acid
B6 Pyridoxine
Vitamin B11 Folik Asit
B12 Colobalimine
İnositol
Vitamin H Biotin
PABA
Vitamin C (Askorbik Asit)
Vitamin E (Alfa tokeferol)

Mineraller
Magnezyum
Kalsiyum
Potasyum
Fosfor
Çinko
Demir
Selenyum
Krom
Bakır

Amino asit ve Nükleik asitler
Arginine
Lysine
Histidine
Phenylalanine
Tyrosine
Leucine
Isoleucine
Methionine
Valine
Alanine
Glycine
Proline
Glutamic Acid
Serine
Threonine
Aspartic Acid
Tryptophan
Cystine
RNA
DNA

Esansiyel Yağ Asitleri
Linoleic Acid
Linolenic Acid Fitopigmentler
Klorofil Karotenoidler
Lutein
Zeaxanthin
Alfa Karoten
Beta Karoten
Kullanım önerisi: Günde 3-4 kapsül kullanmanız önerilir (3-4 kapsülü sabahları tek seferde de alabilirsiniz.).
Ürün bilgisi: ALGAMAX Chlorella, zengin vitamin, mineral ve protein içeriği ve düşük kalorisi ile diyet programları için ideal bir besin takviyesidir. Kullandığımız kapsüller bitkisel kaynaklıdır. Herhangi bir katkı maddesi içermemektedir.
Ürün ambalajı: 500mg x 90 adet bitkisel kapsül
Ürün formu: 90 adet 500mg Chlorella içeren bitkisel kapsül cam kavanoz içinde
İçindekiler: Bitkisel kapsül içerisinde %100 Chlorella vulgaris